Cimnastik

 

Bir çocuk için jimnastik sporuna başlangıç yaşı en az 3 yaşına yakın olmalıdır. Fakat bu başlangıç yaşı, yetiştirilme tarzına, komut algılama ve uygulama özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Jimnastik sporu, hem erkek çocuklar için, hem de kız çocuklar için oldukça faydalıdır. Hem zihinsel, hem bedensel, hem de ruhsal gelişim açısından oldukça önemli olan ve fayda sağlayan jimnastik, her türlü spor dalından önce uygulanabilecek bir çeşit beden terbiyesidir. Başlama yaşının 3 yaş ve civarında olması, çocuklarınızın ileride alacağı diğer spor dalları eğitimleri için oldukça önemli bir alt yapı çalışması olacaktır. Çocuklarınızın fiziksel gelişimlerinin devamı sürecinde faydalı olan jimnastik, aynı zamanda, çocuklarınızın gelişimi sırasında estetik olarak da iyi görünüme kavuşmalarını sağlayacak önemli bir spor branşıdır. Çocuklarınızın gelişimde, boy ve kilo oranlarının düzenlenmesi, estetik ve esnek bir kas yapısına sahip olması, boylarının ve vücut yapılarının dengeli uzaması ve gelişmesi açısından jimnastik sporu oldukça önemlidir. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar, ilerideki spor ve profesyonel hayatlarında daha başarılı bireyler olarak karşımıza çıkacak ve kendi yaşam kalitelerini maksimum düzeyde pozitif geliştireceklerdir.

Jimnastik sporunun çocuklar üzerindeki faydalarını sıralayacak olursak;

·         Kas ve kemik yapısını güçlendirir

·         Sinir ve kas koordinasyonunu maksimum seviyeye çıkartır

·         Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlar

·         Daha sosyal olarak büyürler ve daha dışa dönük çocuklar olarak yetişirler

·         Hiperaktif çocuklarda daha ılımlı ve uysal davranış sergilenmesine yardımcı olur

·         Duruş bozukluklarının düzeltilmesine fayda sağlar

·         Denge sorunu yaşayan çocuklarının gelişiminde daha olumlu katkılar sağlar

·         İletişim kurmakta zorluk çeken çocukların gelişiminde pozitif yönde etkiler sağlar

·         Yaşıt guruplardaki çocuklara nazaran daha girişken olurlar

·         Yaşıtlarına göre daha olgun ve daha disiplinli davranış sergilerler

·         Yaş grubundaki çocuklara nazaran daha başarılı olurlar

Jimnastik sporuna başlamak için asla geç kalınmamalıdır. Hem çocukların pozitif yönde gelişimini arttırmak için, hem de ailelerin çocukları için hazırlamış oldukları geleceklerde daha başarılı olabilmeleri için jimnastik sporu oldukça önemlidir. Küçüklüğünde jimnastik sporu ile ilgilenmiş olan çocuklar, gelişme döneminde ve yetişkinliklerinde spora olan yatkınlıkları ve spor disiplinleri, sağlıklı beslenme ve vücutlarını koruma oranları oldukça yüksek olmaktadır.

İzmir jimnastik kursu olarak hizmet verdiğimiz Zeybek Sanat bünyesinde, uzman eğitimci kadromuz ve çağdaş, modern ve çağın gerekliliklerine göre hazırlanmış jimnastik salonlarımızda, çocuklarınızın gelişimlerine katkı sağlamak, iyi birer sporcu olarak yetiştirmek, spor ahlak ve spor disiplinine bağlı olarak birey olma yolunda attıkları adımlara fayda sağlamak için, günümüzün getirdiği tüm yenilikleri oldukça sağlıklı bir şekilde uygulamaktayız. Çocuklarınız gelişimi ve öz güven sahibi olması yolunda sizlerin attığı adımı, uzman kadromuz ve disiplinli çalışmalarımız ile birlikte beraber desteklemekteyiz.

Jimnastik kursu almak isteyen tüm çocukları, merkezlerimize beklemekteyiz. Daha fazla bilgi için, merkezlerimizi ziyaret edebilir, gerekli olan tüm bilgileri edinebilirsiniz.